Med. Dr. Volkerio Schmiedelio straipsnio santrauka

Straipsnyje „Su omega-3 prieš vėžį“ pasirodžiusiame žurnale „Naturarzt“, med. dr. Volkeris Schmiedelis pasakoja apie omega-3 įtaką žmogaus sveikatai ir vėžiniams susirgimams. Žemiau mes jums apibendrinome straipsnio turinį.

Omega-3 riebalų rūgštys turi priešuždegiminį poveikį. Jos ramina pernelyg aktyvią imuninę sistemą, apsaugo nuo pavojingų širdies ritmo sutrikimų ar padeda esant depresijai. Jos taip pat turėtų turėti palaikomąjį poveikį vėžio prevencijai ir gydymui.

Tyrimo rezultatai rodo teigiamą poveikį

Omega-3 sergant krūties vėžiu

Visame pasaulyje atlikto tyrimo metu buvo ištirta 300 000 moterų, iš kurių beveik 9 000 išsivystė krūties vėžys. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokią įtaką omega-6/3 santykis turi krūties vėžio tikimybei. Kas 10 procentų pagerėjus omega-6/3 santykiui, krūties vėžio atvejų buvo 6% mažiau. Tai reiškia, kad suvartojus 10% daugiau omega-3 iš žuvies arba 10% mažiau iš mėsos omega-6, krūties vėžio rizika sumažėjo. Išskyrus JAV: čia rizika sumažėjo netgi  27%, tai lemia ypač omega-6 turtinga dieta (daug mėsos, sūrio, kukurūzų aliejaus).

Omega-3 sergant prostatos vėžiu

Kitas tyrimas apžvelgė 15 000 sveikų vyrų, iš kurių 500 prostatos vėžys išsivystė per 13 metų. Kraujo verčių analizė parodė, kad penktadaliui tyrimo dalyvių, turinčių aukščiausią DHA / EPA lygį, rizika susirgti prostatos vėžiu buvo 40% mažesnė.

Omega-3 nuo plaučių vėžio

Dar vieną pavyzdį galima rasti Norvegijoje. Atlikus labai didelį tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 50 000 suaugusių norvegų moterų ir vyrų, buvo ištirtas plaučių vėžio dažnis vartojant omega-3 arba ne. Šiame tyrime taip pat buvo atsižvelgta į kitus veiksnius, tokius kaip rūkymas, amžius ir lytis. Padidėjus omega-3 vartojimui, vėžio rizika sumažėjo perpus. Tai reiškia, kad norvegai, kurie taip pat vartoja omega-3, neatsižvelgiant rūkymą, amžių ir lytį, tik maždaug perpus dažniau serga plaučių vėžiu.

Augalinis omega-3 be apsaugos nuo vėžio

Kito tyrimo metu buvo išmatuota augalinė omega-3 riebalų rūgštis ALA (pavyzdžiui, iš sėmenų ir rapsų aliejaus bei chia sėklų) ir palyginta statistinė rizika. Tyrimas parodė, kad augalinė omega-3 netinkami vėžio prevencijai – ji labai skiriasi nuo jūrinių omega-3 riebalų rūgščių, esančių žuvų taukuose ar dumblių aliejuje.

Omega-3 po vėžio atsiradimo

Kiti tyrimai rodo, kad jūrinės riebalų rūgštys taip pat gali turėti palaikomąjį poveikį po vėžio atsiradimo. EPA kiekis buvo matuojamas 48 pacientams, sergantiems mažiau piktybiniu prostatos vėžiu. Po šešių mėnesių buvo atlikta kontrolinė audinio biopsija. Čia vyrams, turintiems gerą EPA kiekį, buvo nustatytas žymiai lėtesnis vėžio progresavimas.
Kito tyrimo metu 46 pacientai, sergantys plaučių vėžiu, gavo 2,5 g EPA / DHA arba jokio EPA / DHA. Pacientams, neturintiems papildomo EPA ir DHA, vėžys progresavo 58% atvejų, o 61% pacientų mirė po vienerių metų. Pacientams, gavusiems 2,5 g EPA / DHA žuvų taukų pavidalu, vėžys progresavo tik 20%, o 40% mirė po vienerių metų. Visiems pacientams buvo taikoma chemoterapija. Taigi omega-3 nepakeičia chemoterapijos, tačiau, atrodo, padidina jos poveikį (vartojant kai kurias chemoterapijas, pvz., Cisplatiną, omega-3 negalima vartoti iškart prieš chemoterapiją ar po jos, tačiau jos turi prasmę tarp ciklų).

Pašalinkite šalutinį poveikį vartodami žuvų taukus

Vėžiu sergantys pacientai labiausiai kenčia nuo vadinamojo nuovargio, kuris suprantamas kaip didelis išsekimas. Kol kas neįmanoma nustatyti, ar tai yra pagrindinė liga, ar terapija.
Praėjus 39 mėnesiams po vėžio diagnozės, riebalų rūgščių suvartojimas ir nuovargis buvo susiję daugiau nei 600 krūties vėžiu sergančių pacientų. Pacientams, kurių omega-6 suvartojamas didžiausias, nuovargio sindromo atsiradimo rizika padidėjo 2,6 karto. Taigi, omega-3 gali apsaugoti nuo blogiausio vėžio simptomo, išsekimo net ir prasidėjus vėžiui.
Tinkamas omega-3 kiekis (apie 2 g EPA / DHA) yra būtina sąlyga norint apsisaugoti nuo vėžio. Šią vertę galima užtikrinti su 300 g skumbrės filė, šaukštu aukštos kokybės žuvų taukų ar atitinkamu kiekiu žuvų taukų kapsulių.

Omega-3 aliejus ir kapsulės

Omega-3 galima vartoti skystu pavidalu kaip aliejų arba kaip kapsules. Rekomenduojamas kiekis yra vienas šaukštas žuvų taukų per dieną, tai yra maždaug 2 g EPA / DHA. Šią vertę galima pasiekti vartojant ir kapsules. Visų pirma svarbu atkreipti dėmesį į tikslų EPA ir DHA kiekį, nes tai labai priklauso nuo gamintojo. Nebrangūs preparatai gali sukelti atsiriaugėjimą. Taip yra todėl, kad joje yra oksiduotų riebiųjų rūgščių. Tokie produktai turi būti sunaikinti.
Geriausia vartoti aukštos kokybės skystą preparatą. Viena vertus, tai turi pranašumą, kad galite matyti žuvų taukus ir nustatyti jų kokybę. Kita vertus, skystus žuvų taukus galima puikiai maišyti į padažus, sriubas ar kitus patiekalus. Sergantiems pacientams ypač svarbu vartoti žuvų taukus be sunkiųjų metalų ar pesticidų, kad būtų išvengta šių papildomų įtampų. Vegetarams ir veganams dumblių aliejus yra augalinė alternatyva.

 

 

Med.dr.Volkeris Schmiedelis 31 metus yra fizinės ir reabilitacinės medicinos specialistas, dirba Šveicarijos Paramed ambulatorijoje. Kaip omega-3 ekspertas, jis yra daugybės knygų, knygų skyrių ir specialiųjų straipsnių autorius, taip pat kelių naturopatinių žurnalų redaktorius.
Jei jus domina originalus med.dr. Volkerio Schmiedelio straipsnis „Su omega-3 prieš vėžį“, susisiekite su mumis el. Paštu post@norsan.de arba telefonu +49 30 555 788 990 ir mes mielai jums atsiųsime straipsnį.

Meniu