NEMOKAMAS pristatymas į paštomatus nuo 49 €
NUOLAIDA nuo 3 produktų

Įmonės filosofija

Produktai natūralūs, kiek tik įmanoma

… nes pasitikime gamta

Mūsų produktų filosofija grindžiama 2 pagrindiniais įsitikinimais:

  1. Mūsų sveikatai ir gerovei reikalingas pakankamas jūrinių Omega-3 riebalų rūgščių (EPR ir DHR) kiekis.
  2. Mūsų mityba turėtų būti kuo natūralesnė.

Natūraliausios jūrinės Omega-3 riebalų rūgštys randamos žuvyse. Todėl žuvies vartojimas yra tinkamiausias pasirinkimas, jei nekreiptume dėmesio į sunkiųjų metalų poveikį, kurių gausu žuvyje.

Dalį Omega-3 riebalų rūgščių vartoti ne valgant žuvį, o su maisto papildais, viena vertus, verta dėl to, kad išvengiama taršos sunkiaisiais metalais (NORSAN žuvų taukai išvalomi nuo sunkiųjų metalų, teršalų ir polichlorintų bifenilų specialiu trigubu metodu), kita vertus, dėl to, kad vien žuvies vartojimas neužtikrina pakankamo jūrinių Omega-3 riebalų rūgščių kiekio.

Kuo natūralesni produktai reiškia, kad NORSAN įmonėvisiškai nenaudoja ūkiuose auginamos žuvies. Nuolat auganti žuvų auginimo pramonė kelia problemų ne tik gamtai, pvz., Norvegijos fiordų biotopui. Auginant žuvis ūkiuose, šios yra šeriamos įvairiomis cheminėmis medžiagomis ir antibiotikais. Vadovaudamiesi šiais įsitikinimais bei natūralumo principais, savo Omega-3 aliejams gaminti naudojame tik tvariai sugautas laukines žuvis. Be to, kuo natūralesnis reiškia, kad mes, NORSAN, visuose savo žuvų taukų produktuose naudojame tik natūralius žuvų taukus ir nenaudojame jokių koncentratų.

Ką tai reiškia? Natūralų žuvų riebalų rūgščių kompleksą sudaro daugiau kaip 50 skirtingų riebalų rūgščių, o Omega-3 riebalų rūgštys sudaro apie 35 %. Kitos riebalų rūgštys yra Omega-6, Omega-7, Omega-9 ir Omega-11. Nors Omega-3 dozė mums svarbi, manome, kad žmonėms daugiausia naudos duoda šio natūralaus riebalų rūgščių komplekso vartojimas žuvų taukuose, nes jų pagrindą sudaro natūrali trigliceridų forma.

Kuriant produktus, gana viliojanti perspektyva – naudoti Omega-3 koncentratą, nes šiuose koncentratuose yra iki 90 % Omega-3. Juolab, kad ir žmonės dabar nori išgerti vieną kapsulę ir gauti didelį kiekį Omega-3. Tačiau to nedarome, nes ši koncentruota (t.y. chemiškai apdirbta forma) yra nenatūrali, jos nerasite gamtoje.

Vis dar neaišku, kiek šie chemiškai apdoroti riebalai yra naudingi mūsų organizmui, kaip jie yra pasisavinami. Be to, dėl cheminio Omega-3 riebalų rūgščių modifikavimo jos tampa nestabilesnės, todėl didėja oksidacijos rizika. Mes laikomės aiškios nuomonės, kad gamta žino geriausiai ko ir kokios formos mums reikia. Todėl savo produktuose naudojame tik natūraliai gausius Omega-3 riebalų rūgštimis, tačiau niekada nekoncentruotus, žuvų taukus.

Kuo natūralesnis taip pat reiškia, kad, į produktų sudėtį įeitų kuo mažiau papildomų sudedamųjų dalių, o įeinančių nauda būto moksliškai įrodyta. Moksliniai darbai, įskaitant Tromsės universiteto profesoriaus Bjarne Østerrudo atliktą tyrimą, parodė teigiamą žuvų taukų ir alyvuogių aliejaus sinergiją. Todėl ekologiškas, šalto spaudimo alyvuogių aliejus įeina net į tris NORSAN Omega-3 aliejus – “Omega-3 Total”, “Omega-3 Vegan” ir “Omega-3 Kids”. Šį alyvuogių aliejų gauname iš alyvuogių augintojo Ispanijoje, kuris dirba griežtai laikydamasis ekologiškų rekomendacijų. Alyvuogių aliejuje esantys polifenoliai atlieka ypatingą vaidmenį. Jie yra stiprūs antioksidantai. Šiame, NORSAN naudojamame alyvuogių aliejuje, jų gausu. Stiprus antioksidacinis polifenolių poveikis padeda apsaugoti žuvų taukuose esančias Omega-3 riebalų rūgštis nuo oksidacijos ne tik jas laikant buteliuke, bet, kas daug svarbiau, ir pernešant kraujyje lipoproteinais.

Kuo natūralesnis – jokių ūkiuose auginamų žuvų, jokių koncentratų

Kokybė, grynumas ir tvarumas

Omega-3 gaminiai gali būti tokie geri, kokia yra naudojamų žaliavų kokybė. NORSAN įmonės tikslas ir mūsų pačių teiginys – visada rinktis geriausias žaliavas.

Žuvų kepenų (kurios taip pat laikomos žuvų atliekomis) naudojimas pasiteisino gaminant aukštos kokybės menkių kepenų aliejų, kuris naudojamas “Omega-3 Arktis” gamyboje. Tačiau mes niekada nenaudojame žuvų taukų, gautų iš kitų žuvų atliekų.

Žuvys ir žuvų atsargos yra riboti ir vertingi ištekliai. Todėl laikome savo pareiga savo gaminiuose daugiausia dėmesio skirtitvariai žvejybai ir atsakingam jūrų išteklių naudojimui. Ši etinė pareiga neapsiriboja nepriklausomais tvarumo sertifikatais. NORSAN labai vertina tai, kad mums leidžiama naudoti jūros turtus ir laiko savo pareiga veikti atsakingai.

Mūsų abipusis bendradarbiavimas pasižymi atvirumu, skaidrumu ir pasitikėjimu. Mes pasitikime vieni kitais ir palaikome vienas kitą. Ypač didžiuojamės savo korporacinėmis vertybėmis, nes žinome, kad išskirtiniai, aukštos kokybės Omega-3 produktai gali būti sukurti tik tam tikroje įmonės kultūroje.

Žuvų taukus taip pat galima gauti iš įvairių žuvų liekanų, neradusių savo vietos gaminant kitus produktus. Mes skeptiškai vertiname šį metodą, nes esame įsitikinę, kad aukštos kokybės žuvų taukus galima gauti tik iš visos žuvies.

Jūros dumblių aliejus kaip žuvų taukų alternatyva

Jūros dumblių aliejus yra įdomus naujas jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių (EPR ir DHR) šaltinis, turintis tam tikrų pranašumų prieš žuvų taukus:

  • Kalbant apie sunkiųjų metalų problemą, dumblių aliejus turi pranašumą, nes auginamas dirbtiniame jūros vandenyje ir yra be aplinkos teršalų.
  • Jūros dumbliai auginami naudojant anglies dioksido mišinį ir saulės spindulius, todėl jie yra tvarus Omega-3 riebalų rūgščių kaip EPR ir DHR šaltinis.
  • Nė vienas gyvūnas nenužudomas. Jūros dumbliai yra vegetariškas/ veganiškas produktas.

Šie pranašumai paskatino NORSAN pasiūlyti jūrinės kilmės dumblių aliejų, “Omega-3 Vegan”, kuris sukurtas 2017 metais.

Paprasta ir efektyvu

NORSAN produktai yra paprasti ir veiksmingi. Kiekviename savo gaminyje stengiamės naudoti kuo mažiau ingredientų. Tiesą sakant, idealiu atveju būtų tik vienas ingredientas: 100% žuvų taukų arba 100% jūros dumblių aliejus. Pavyzdžiui, mūsų produktas „Omega-3 Arktis“ beveik 100% pagamintas iš menkių kepenų aliejaus.

Naudinga organizmui Omega-3 dozė…

Nuomonės ir rekomendacijos dėl Omega-3 dienos dozės yra labai skirtingos: nuo maždaug 0,3 gramo iki 4 ar 5 gramų per dieną. Iš tikrųjų tinkama dozė priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip valgymo įpročiai, organizmo įsisavinimo pajėgumo, svorio ir kt. Tai reiškia, kad nėra tinkamo ar neteisingo dozavimo, nes geras jis ar blogas visada priklauso nuo atskirų veiksnių.

Kraujo tyrimai leidžia gana paprastai nustatyti Omega-3 indeksą ir įvertinti Omega-3 trūkumą.

Tyrimai, atlikti daugiau nei 10 000 mūsų klientų, parodė, kad Omega-3 deficitui sureguliuoti reikia mažiausiai 2 g Omega-3 riebalų rūgščių per parą.

Riebalų rūgščių matavimas ir analizė leidžia patikrinti įvairių Omega-3 šaltinių veiksmingumą.

Tam tikri ingredientai į mūsų gaminius buvo įtraukti labai tikslingai, pavyzdžiui
Omega-3 Total” :

  • Ekologiškas alyvuogių aliejus: dėl alyvuogių aliejuje esančių polifenolių, kurie apsaugo Omega-3 nuo oksidacijos.
  • Vitaminas D: nes jis yra toks pat svarbus kaip Omega-3, ir jo, kaip ir Omega-3, paprastai mums trūksta. 800 TV vitamino D3 per parą gali turėti tik teigiamą poveikį sveikatai.
  • Natūralus citrinų aliejus: pagal skonį į buteliuką pridedama 1,5 lašo citrinų aliejaus, kas suteikia labai švelnų, natūralų skonį. Galima rinktis produktą ir be citrinų aliejaus.

Linų sėmenų aliejuje yra daugiau kaip 50% augalinės Omega-3 alfa-linoleno rūgšties (ALA). Tuo tarpu sveikatai naudingos ne ALA, o ypač ilgos grandinės jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgštys EPR ir DHR. Organizmas gali ALA rūgštį paversti EPR ir DHR rūgštimi, tačiau šis pavertimo (konversijos) koeficientas yra labai mažas. Tyrimais patvirtinta, kad sėmenų aliejaus vartojimo nepakanka, norint kompensuoti Omega-3 EPR ir DHR riebalų rūgščių trūkumą.

Kodėl NORSAN nesiūlo Omega-3 aliejaus gaunamo iš krilių?

Krilių aliejus yra geras Omega-3 šaltinis. Siekiant efektyvaus, maždaug 2 gramų Omega-3 dozės per parą vartojimo, reikėtų sunaudoti gana daug krilių aliejaus, kurio kaina vartotojui būtų 200–300 EUR per mėnesį. Norint sumažinti kainą, krilių aliejus dažniausiai rekomenduojamas vartoti žymiai mažesnėmis dozėmis, tačiau tada gaunamas abejotinas efektas, nes gaunama mažai Omega-3 riebalų rūgščių.

Krilių aliejus dėl aukštos kainos prieštarauja NORSAN produktų filosofijai.

Item added to cart.
0 items - 0,00