NEMOKAMAS pristatymas į paštomatus nuo 49 €
NUOLAIDA nuo 3 produktų

Omega-3 riebalų rūgštys sergant migrena

Med. Dr. Volkerio Schmiedelio straipsnio santrauka  Med. dr. Volkerio Schmiedelio straipsnyje „Omega-3 riebalų rūgštys esant migrenai“ pasirodžiusiame Ortomolekulinės medicinos žurnale susirūpinta omega-3 riebalų rūgščių terapiniu naudojimu esant migrenai. Žemiau mes jums apibendrinome straipsnio turinį.

Migrenos simptomai ir gydymas

50-metis pacientas nuo ankstyvos vaikystės sirgo sunkia migrena. Po to, kai jam buvo jauname amžiuje pašalinti amalgamos įdarai, jo migrenos priepuolių skaičius sumažėjo perpus. Tačiau migrenos priepuolis įvykdavo kartą per savaitę. Skausmą malšinantys ASS (acetilsalicilo rūgštis) ir ibuprofenas darė tam tikrą poveikį. Vėliau prireikė ir stipresnių vaistų nuo skausmo, bet ir šie nenumalšino galvos skausmo, kuris paprastai truko kelias valandas, kartu su pykinimu bei padidėjusiu jautrumu triukšmui ir šviesai. Taip pat buvo ryškus jautrumas alkoholiui. Šiam pacientui 1–2 taurės vyno kitą rytą sukėlė stiprų galvos skausmą.

Prieš šešerius metus, mano patarimu, jis pradėjo reguliariai vartoti jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgštis žuvų taukų pavidalu. Jo paties teigimu, nuo tada jis gyveno be simptomų ir jam nebereikia jokių vaistų nuo skausmo. Nuo to laiko alkoholio vartojimas taip pat nustojo sukelti galvos skausmą kitą rytą.

Omega-3 vartojimas esant migrenai

Toliau pateikta informacija yra pagrįsta mano patirtimi 20 metų terapinio gydymo Omega-3 riebalų rūgštimis ir 6 metų gydymo Omega-3 skystais žuvų taukais.

Žuvų taukų vartojimas esant migrenai

Žuvų taukuose gausu gyvybiškai svarbių jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių EPR ir DHR. Jos turi priešuždegiminį poveikį ir yra naudingos smegenų, akių ir širdies sveikatai palaikyti. Priešingai nei daugelis žmonių gali tikėtis, gerų žuvų taukų skonis nėra nemalonus. Nemalonus skonis ar kvapas atsiranda tik tada, kai aliejus jau sugedęs arba yra prastos kokybės (oksidavesis). Tada jo vartoti nereikėtų, o išmesti.

Pasirinkus aliejinę Omega-3 formą, preparato kokybę galima labai lengvai įvertinti atliekant kvapo ir skonio testą. Dėl žuvų taukų kapsulių pavidalu – rekomenduoju pabandyti perkąsti vieną iš kapsulių tik nusipirkus. Jei jame esantis aliejus yra nemalonaus žuvies skonio, galima daryti prielaidą, kad produktas yra sugedęs. Jei išgėrus žuvų taukų kapsulių atsiranda nemalonus atsirūgimas žuvimi, tai taip reiškia, kad produktas yra sugedęs arba nekokybiškas.

Sėmenų aliejus ir migrena

Sėmenų aliejuje yra daug augalinės kilmės Omega-3 riebalų rūgšties ALA (apie 60%), todėl jį galima apibūdinti kaip Omega-3 šaltinį. Tačiau kūnas pirmiausia turi konvertuoti ALA į veiksmingas Omega-3 riebalų rūgštis EPR ir DHR. Organizmui dažniausiai tai pavyksta padaryti tik labai mažu procentu. Tai galima matyti ir stebint pacientus. Iki šiol nepavyko rasti gero Omega-3 indekso pas tuos, kurie per dieną vartojo 2 šaukštus linų sėmenų aliejaus ar net daugiau. Dėl šios priežasties patariu sėmenų aliejų naudoti kartu su žuvų taukais (arba dumblių aliejumi), bet ne kaip pakaitalą.

Krilių aliejus ir migrena

Krilių aliejuje taip pat yra EPR ir DHR, jis turi tokias pat naudingas savybes kaip ir žuvų taukai. Tačiau krilių aliejaus kaina yra 10 kartų didesnė nei žuvų taukų. Rekomenduojamą 2 gramų EPR/DHR paros dozę galite gauti už 10-20 eurų!

Omega-3 dozavimas esant migrenai

Individualus AA/EPR santykio tyrimas

Prieš pradedant gydymą nuo migrenos, visada reikia atlikti riebalų rugščių testą. Taip nustatomas AA/EPR santykis. Jis rodo uždegimą skatinančių Omega-6 riebalų rūgščių „AA“ (arachidono rūgšties) ir priešuždegiminių Omega-3 riebalų rūgščių „EPR“ (eikozapentaeno rūgšties) santykį. Dėl šiuolaikinės mitybos daugelis žmonių turi per daug Omega-6 riebalų rūgščių.

Kai AA/EPR koeficientas yra maždaug 10 (t. y. Omega-6 10 kartų daugiau nei Omega-3), aš rekomenduoju suvartoti 2 g Omega-3 per parą. Tai atitinka vieną šaukštą natūralių žuvų taukų. Jei koeficientas yra 15, per dieną reikia suvartoti 3 g Omega-3 (1 ½ šaukšto žuvų taukų ). Turint didesnį nei 20 koeficientą, mano rekomendacija yra 4 g Omega-3 per dieną (2 šaukštai žuvų taukų).

Kūno svorio įvertinimas

Kūno svoris taip pat yra lemiamas renkantis dozę. Pavyzdžiui, vaikui, sveriančiam nuo 30 iki 40 kg, reikia tik pusės minėtos dozės. Kita vertus, kai kūno svoris yra 100 kg ir didesnis, reikia dvigubai didesnio paros Omega-3 kiekio.

Mitybos įvertinimas

Mityba taip pat turi įtakos organizmo Omega-3 poreikiams. Jei meniu yra daug gyvūninės kilmės riebalų, pavyzdžiui, dešros ir mėsos, reikia didesnės Omega-3 dozės. Tuo tarpu, jei reguliariai vartojamos žuvys ir jūros gėrybės, reikalinga Omega-3 dozė gali būti mažesnė.

Kad organizmas galėtų optimaliai įsisavinti ir perdirbti Omega-3 riebalų rūgštis, tinkamus preparatus idealiu atveju reikėtų vartoti valgio metu arba po jo. Kadangi absorbcija kiekvienam žmogui labai skiriasi, nauja riebalų rūgščių analizė turėtų būti atlikta po 3–4 mėnesių. Remiantis antrosios analizės rezultatais, vykstantį gydymą galima optimizuoti ir prireikus koreguoti dienos dozę.

Išvada

Dažnai įvertinus visus duomenis paskiriu žuvų taukus arba Dumblių aliejų  kaip alternatyvą tiems, kurie nevartoja žuvies. Norint paskirti optimalų terapinį migrenos gydymą, pirmiausia turi būti nustatytas AA/EPR koeficientas ir tuo remiantis paskirtas Omega-3 poreikis. Po 3–4 mėnesių patartina pakartoti analizę ir, jei reikia, optimizuoti dozę, pasirinktą gydymo pradžioje. Be to, dažnai patariu papildomai gydyti kitomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip selenas, vitaminas D ar fitoterapiniai vaistai, tokie kaip ciberžolė ar bosvelija. Taip pat Omega-3 rūgštys gali būti sėkmingai derinamos su įprastinės medicinos vaistais.

NORSAN Omega-3 aliejai

Turtingi EPR ir DHR

Omega-3 Total

Natūralūs smulkios jūrinės žuvies taukai su 2.000 mg Omega-3 dienos dozėje (1 desertinis šaukštas).

Omega-3 Vegan

100% augalinės kilmės jūros dumblių aliejus su 2.000 mg Omega-3 dienos dozėje (1 arbatinis šaukštelis).

Prekė įdėta į krepšelį.
0 elementai - 0,00