Gydykite Hašimoto su mityba, kurioje gausu omega-3 ir vitamino D.

Med. Dr. Volkerio Schmiedelio straipsnio santrauka

Hashimoto behandeln - Eine nährstoffreiche Ernährung wirkt sich positiv auf Hashimoto aus - insbesondere Omega-3, Vitamin D und Selen

Straipsnyje „Ar žinai, kas yra Hašimoto?“  Med. Dr. Volkerį Schmiedelį domina teigiamas priešuždegiminės dietos poveikis Hašimoto ligai. Žemiau mes jums apibendrinome straipsnio turinį.

Hašimoto – kas tai yra?

Hashimoto yra autoimuninė skydliaukės liga, dėl kurios gaminasi per mažai skydliaukės hormonų. Tai reiškia, kad skydliaukė yra vis labiau pažeidžiama ir ilgainiui gali išsivystyti vadinamasis hipotirozė. Hormono trūkumas lėtina medžiagų apykaitos procesus ir sumažina jo veikimą. Jei Hashimoto liga nebus laiku atpažinta ir gydoma, ji gali sunaikinti skydliaukę.

Tipiški Hašimoto simptomai

  • Išsekimo ir nerimo jausmas
  • Müdigkeit
  • Raumenų silpnumas ir sukietėjimas
  • Sunkumas susikaupti
  • Dažnas šalimas
  • Lūžinėjantys plaukai ir nagai
  • Stiprus svorio padidėjimas
  • Sausa oda
  • Užkimęs balsas
  • Vandens kaupimąsis ant veido ir galūnėse

Hašimoto gydymas

Įprastoje medicinoje pacientams, sergantiems hipotiroze, skiriami gamtai identiški skydliaukės hormonai, kurių reikia skydliaukės optimaliam funkcionavimui. Tačiau nepakanka paprasčiausiai pakeisti trūkstamus hormonus, reikėtų ištirti ir hipotirozės priežastis. Prieš keletą metų Vokietijoje tai daugiausia lėmė nepakankama jodo pasiūla. Šiais laikais Hašimoto yra dažniausia skydliaukės nepakankamumo priežastis. Jei Hašimoto buvo vienareikšmiškai nustatytas, galima pradėti tinkamą maistinių medžiagų terapiją. Pagrindinis vaidmuo tenka organizmo uždegiminių procesų reguliavimui.

Dabar, be kita ko, žinoma, kad pakankamas seleno kiekis organizmui pilnai nenormalizuoja antikūnų, tačiau gali juos apskritai sumažinti, todėl organizme slopinami uždegiminiai procesai. Todėl seleno kiekis kraujyje turėtų būti nustatytas ir optimizuotas iki viršutinės normos ribos. Kita vertus, Hašimoto ligoniai turėtų vengti jodo, nes tai gali padidinti uždegimą.

Užkirsti kelią Hašimoto komplikacijoms

Sergantiems Hašimoto yra padidėjusi rizika susirgti kitomis autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip astma, išsėtinė sklerozė ar reumatas. Dėl šios priežasties ypač svarbu užkirsti kelią kitų ligų vystymuisi. Norint tai pasiekti, patartina organizmą optimaliai aprūpinti svarbiomis maistinėmis medžiagomis naudojant tikslinius maisto papildus. Remiantis daugelio metų praktine patirtimi Med. Dr. Volkeris Schmiedelis veiksmingiausiu laiko pakankamai didelį omega-3 riebalų rūgščių ir vitamino D kiekį, nes tai apsaugo organizmą nuo autoimuninių procesų.

Omega-3 ir Hašimoto

Jūrinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys EPA ir DHA ne tik naudingos širdies sveikatai, smegenų veiklai ir regėjimui palaikyti, bet ir veiksmingai sumažina uždegiminius procesus organizme. Tai ypač aktualu sergantiems Hašimoto liga. Omega-3 riebalų rūgštys EPA ir DHA yra tik jūrų gyvūnijoje, tokioje kaip žuvys ir dumbliai. Tačiau jei sergate Hašimoto liga, dėl didėjančios vandenynų taršos nerekomenduojama vartoti per daug šviežių jūros žuvų.

Saugi alternatyva yra skysti omega-3 aliejai, pagaminti iš žuvų ar dumblių, kruopščiai išvalyti nuo kenksmingų medžiagų. Norint užtikrinti pakankamą omega-3 kiekį sergantiems Hašimoto liga, per parą reikia mažiausiai 2 g omega-3 riebalų rūgščių (EPA ir DHA). Tai galima padaryti, pavyzdžiui, vartojant 1 valgomąjį šaukštą Žuvų taukų arba 1 arbatinį šaukštą Dumblių aliejaus per dieną. Skystus omega-3 aliejus visada galima lengvai maišyti su maistu ir gėrimais. Tuo tarpu, vartojant įprastas žuvų taukų kapsules, paprastai reikia išgerti iki 15 kapsulių per dieną, kad gautumėte rekomenduojamą 2 g omega-3 kiekį.

Vitamin D ir Hašimoto

Taip vadinamas, saulės vitaminas taip pat turi priešuždegiminį poveikį. Taip, kaip mes Vokietijoje gauname nepakankamai vitamino D, ypač šaltuoju metų laiku dėl žemos saulės spinduliuotės, Hašimoto liga sergantiems taip pat patartina naudoti maisto papildus su vitaminu D. Vitamino D papildų reikia vartoti tokiu kiekiu, kad būtų galima užtikrinti 40–60 ng / ml arba 100–150 mmol / l kiekį kraujyje. Vidutiniškai suaugusiam žmogui tam reikia apie 2000–5000 TV vitamino D per dieną.

Santrauka

Norint veiksmingai gydyti skydliaukės nepakankamumą, neužtenka tik tiekti kūnui trūkstamus skydliaukės hormonus, o reikėtų ištirti ligos priežastį. Esant Hašimoto ligai, uždegiminius procesus organizme turėtų reguliuoti pakankamas kiekis atitinkamų maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, jodas gali skatinti uždegimo išsivystymą sergant Hašimoto, todėl jo reikėtų kiek įmanoma vengti, tuo tarpu selenas gali sumažinti uždegiminius procesus organizme. Taip kaip sergantys Hašimoto asmenys laikui bėgant dažnai suserga kitomis autoimuninėmis ligomis, taip pat reikėtų imtis prevencinių priemonių. Jūrinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys EPA ir DHA bei “saulės” vitaminas vitaminas D. vaidina lemiamą vaidmenį. Abi maistinės medžiagos turėtų būti tiekiamos organizmui pakankamu kiekiu kasdien.

 

Med. dr. Volkeris Schmiedelis yra fizinės ir reabilitacinės medicinos specialistas ir dirba Paramed ambulatorijoje Šveicarijoje.

Visą med. dr. Volkerio Schmiedelio straipsnį, aprašant terapijos pavyzdį su sergančiu Hašimoto ligoniu skaitykite čia .

NORSAN Omega-3 aliejai

Turtingi EPA ir DHA

NORSAN Omega-3 Total Zitrone

Natūralūs laukinių žuvų taukai su 2.000 mg Omega-3 dienos doze (1 valgomasis šaukštas).

NORSAN Omega-3 Vegan

Augalinės kilmės dumblių aliejus su 2.000 mg Omega-3 dienos doze (1 arbatinis šaukštelis).

autoimuninės ligos, Hašimoto, Maistinės medžiagos, Omega-3, priešuždegiminė mityba

Related Posts

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
keyboard_arrow_up