NORSAN įmonės filosofija

NORSAN visada siekia pasiūlyti aukščiausios kokybės Omega-3 aliejus.
Mes kuriame žuvų taukų bei jūros dumblių aliejus ir kapsules griežtai laikydamiesi įmonės filosofijos.

Produktai kuo natūralesni …
mes pasitikime gamta

Mūsų įmonės filosofija remiasi 2-iem įsitikinimais:

  • Esame tikri, kad gera sveikata priklauso nuo pakankamo jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių (EPR ir DHR) suvartojimo.
  • Manome, kad mūsų mityba turėtų būti kuo natūralesnė.

Mūsų Omega-3 aliejų gamybai naudojame tik laukines žuvis, sugaunamas tvarios žvejybos būdu.

Produktai kuo natūralesni – reiškia ir tai, kad mūsų produktuose yra tik natūralūs žuvų taukai, t. y. nekoncentruoti. Ką tai reiškia? Žuvyje yra natūralus rūgščių kompleksas, sudarytas iš daugiau nei 50 skirtingų riebalų rūgščių. Omega-3 sudaro ne daugiau kaip apie 35%. Kitos riebalų rūgštys yra Omega-6, Omega-7, Omega-9 ir Omega-11. Nors Omega-3 dozė vaidina svarbų vaidmenį mūsų racione, manome, kad žmonėms naudingas visas šis natūralus riebalų rūgščių kompleksas.

Natūralios jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgštys randamos žuvyse, todėl natūraliausias jų gavimo būdas yra žuvies valgymas (jeigu atmesime sunkiųjų metalų kiekį žuvyje).

Papildyti organizmą Omega-3 riebalų rūgštimis vartojant žuvų taukus yra puikus pasirinkimas. Nes taip išvengiame sunkiųjų metalų vartojimo (NORSAN žuvų taukai yra išgryninami pagal unikalų trijų pakopų procesą, kuris pašalina sunkiuosius metalus, teršalus ir PCB), o ir vien tik žuvies vartojimas neužtikrina jūrinių Omega-3 riebalų rūgščių poreikio patenkinimo.

Kuo natūralesni produktai reiškia ir tai, kad mes esame prieš ūkyje auginamas žuvis. Valgydami ūkiuose išaugintas žuvis, mes netiesiogiai suvartojame ir tai, ką žuvys suvartoja per maistą, kuriuo jos yra šeriamos, pavyzdžiui, chemikalus ir antibiotikus.

Fischerboot Norwegen Fischöl

Visada yra pagunda pasirinkti Omega-3 koncentratą, nes koncentrate yra iki 90% Omega-3. Bet tai neturi nieko bendra su tuo, kas randama gamtoje, nes koncentrate keičiasi natūrali riebalų rūgščių struktūra.

Kol kas nežinoma, ar ši modifikuota riebalų forma kelia pavojų sveikatai. Be to, chemiškai modifikuotos Omega-3 riebalų rūgštys tampa nestabilios, o tuopa pačiu ir mažiau veiksmingos. Mes tikime, kad gamta pateikia geriausią sprendimą, todėl savo gaminiuose naudojame tik natūralius žuvų taukus.

Galvojant apie kuo natūralesnius produktus, buvome priversti susimąstyti apie tai, kad valant žuvų taukus pašalinamos kai kurios natūraliai žuvyje esančias medžiagos. Moksliniai darbai, įskaitant Tromsø universiteto profesoriaus Bjarne Østerrud darbą, parodė, kad aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus iš dalies gali pakeisti kai kurias veikliąsias medžiagas, pašalintas valymo proceso metu.

Teigiama žuvų taukų ir alyvuogių aliejaus sinergija buvo patvirtinta praktikoje. Štai kodėl NORSAN produktuose „Omega-3 Total“, “Omega-3 Vegan” ir “Omega-3 Kids” yra pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus. Bet ne bet kokio! Mes gauname alyvuogių aliejų iš alyvuogių augintojo Ispanijoje, kuris dirba laikydamasis griežtų ekologiško ūkio standartų.

Šio alyvuogių aliejaus pranašumas yra tas, kad jame yra daug polifenolių. Polifenoliai pasižymi galingu antioksidaciniu poveikiu, kuris apsaugo Omega-3 riebalų rūgštis nuo oksidacijos ne tik buteliuke, bet ir organizme ypač jų transportavimo metu per lipoproteinus.

Kokybė, grynumas, tvarumas…

Mūsų gaminių kokybė priklauso nuo naudojamų žaliavų kokybės. Mūsų siekis – visada pasirinkti geriausias žaliavas.

Geriausios kokybės žuvų taukai gaunami naudojant visą žuvį. Mūsų pavyzdinis produktas, Omega-3 Total, gaminamas iš mažų žuvų, tokių kaip ančiuviai, skumbrės ir sardinės. Su žaliavų tiekėjais jau seniai palaikome glaudžius ryšius, kas leidžia mums kontroliuoti kokybę nuo žaliavų pirkimo proceso pradžios.

Žuvų taukus taip pat galima gauti iš įvairių žuvų liekanų, neradusių savo vietos gaminant kitus produktus. Mes skeptiškai vertiname šį metodą, nes esame įsitikinę, kad aukštos kokybės žuvų taukus galima gauti tik iš sveikų žuvų.

Žuvis yra baigtinis ir brangus išteklius. Štai kodėl mes laikome savo pareiga teikti pirmenybę tvariai žvejybai ir atsakingam jūros išteklių naudojimui gaminant produktus.

Jūros dumblių aliejus kaip žuvų taukų alternatyva

Rohstoffe: Pflanzliches Algenöl von NORSAN

Jūros dumblių aliejus yra įdomus naujas jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių (EPR ir DHR) šaltinis, turintis tam tikrų pranašumų prieš žuvų taukus:

  • Kalbant apie sunkiųjų metalų problemą, dumblių aliejus turi pranašumą, nes auginamas dirbtiniame jūros vandenyje ir yra be aplinkos teršalų.
  • Jūros dumbliai auginami naudojant anglies dioksido mišinį ir saulės spindulius, todėl jie yra tvarus Omega-3 riebalų rūgščių kaip EPR ir DHR šaltinis.
  • Nė vienas gyvūnas neužmušamas. Jūros dumbliai yra vegetariškas/ veganiškas produktas.

Šie pranašumai paskatino NORSAN pasiūlyti jūrinės kilmės dumblių aliejų, “Omega-3 Vegan”, kuris sukurtas 2017 metais.

Paprasta ir efektyvu…

NORSAN produktai yra paprasti ir veiksmingi. Kiekviename savo gaminyje stengiamės naudoti kuo mažiau ingredientų. Tiesą sakant, idealiu atveju būtų tik vienas ingredientas: 100% žuvų taukų arba 100% jūros dumblių aliejus. Pavyzdžiui, mūsų produktas „Omega-3 Arktis“ beveik 100% pagamintas iš menkių kepenų aliejaus.

Tam tikri ingredientai į mūsų gaminius buvo įtraukti labai tikslingai, pavyzdžiui
Omega-3 Total :

  • Ekologiškas alyvuogių aliejus: dėl alyvuogių aliejuje esančių polifenolių, kurie apsaugo Omega-3 nuo oksidacijos.
  • Vitaminas D: nes jis yra toks pat svarbus kaip Omega-3, o jo, kaip ir Omega-3, paprastai mums trūksta. 800 TV vitamino D3 per parą gali turėti tik teigiamą poveikį sveikatai.
  • Natūralus citrinų aliejus: pagal skonį į buteliuką pridedama 1,5 lašo citrinų aliejaus, kas suteikia labai švelnų, natūralų skonį. Galima rinktis produktą ir be citrinų aliejaus.

Naudinga organizmui Omega-3 dozė…

Nuomonės ir rekomendacijos dėl Omega-3 dienos dozės yra labai skirtingos: nuo maždaug 0,3 gramo iki 4 ar 5 gramų per dieną. Iš tikrųjų tinkama dozė priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip valgymo įpročiai, organizmo įsisavinimo pajėgumo, svorio ir kt. Tai reiškia, kad nėra tinkamo ar neteisingo dozavimo, nes geras jis ar blogas visada priklauso nuo atskirų veiksnių.

Kraujo tyrimai leidžia gana paprastai nustatyti Omega-3 indeksą ir įvertinti Omega-3 trūkumą.

Tyrimai, atlikti daugiau nei 10 000 mūsų klientų, parodė, kad Omega-3 deficitui sureguliuoti reikia mažiausiai 2 g Omega-3 riebalų rūgščių per parą.

Kodėl vien sėmenų aliejaus nepakanka Omega-3 deficitui sureguliuoti?

Linų sėmenų aliejuje yra daugiau kaip 50% augalinės Omega-3 alfa-linoleno rūgšties (ALA). Tuo tarpu sveikatai naudingos ypač ilgos grandinės jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgštys EPR ir DHR. Organizmas gali ALA rūgštį paversti EPR ir DHR rūgštimi, tačiau šis pavertimo (konversijos) koeficientas yra labai mažas. Tyrimais patvirtinta, kad sėmenų aliejaus vartojimo nepakanka, norint kompensuoti Omega-3 EPR ir DHR riebalų rūgščių trūkumą.

Wieso reicht Leinöl allein nicht aus? Omega-3 EPA und DHA - NORSAN

Gera Omega-3 aliejaus kaina…

Kaina turi būti skaidri ir prieinama vartotojui. Akivaizdu, kad kokybiškos žaliavos kainuoja, tačiau NORSAN stengiasi išlaikyti pagrįstą kainą. Mūsų tikslas – kuo didesniam skaičiui žmonių suteikti galimybę vartoti organizmui vertingus, kokybiškas Omega-3 riebalų rūgštis

Čia pateikiamos dabartinės 3-jų pagrindinių Omega-3 aliejų, esančių NORSAN asortimente, Omega-3 gramo kainos (galioja nuo 2022 m. rugpjūčio mėn.)
:

Omega-3 Total € 0,54 – Pagrindinis ingredientas – aukščiausios kokybės smulkios žuvies taukai (išgaunami iš visos žuvies).
– Sudėtyje yra ekologiškas, pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus ir vitaminas D3.
Omega-3 Vegan € 0,72 – Pagrindinis ingredientas – jūros dumblių, auginamų rezervuaruose su jūros vandeniu, aliejus.
– Sudėtyje yra ekologiškas, pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus ir vitaminas D3.
Omega-3 Arktis € 0,35 – Jį sudaro 100% menkių, iš šiaurinės Norvegijos pakrantės, kepenų aliejus.

Kodėl NORSAN nesiūlo Omega-3 aliejaus gaunamo iš krilių?

Krilių aliejus yra geras Omega-3 šaltinis. Siekiant efektyvaus, maždaug 2 gramų Omega-3 dozės per parą vartojimo, reikėtų sunaudoti gana daug krilių aliejaus, kurio kaina vartotojui būtų 200–300 EUR per mėnesį. Norint sumažinti kainą, krilių aliejus dažniausiai rekomenduojamas vartoti žymiai mažesnėmis dozėmis, tačiau tada gaunamas abejotinas efektas, nes gauna mažai Omega-3 riebalų rūgščių.

Krilių aliejus dėl aukštos kainos prieštarauja NORSAN produktų filosofijai.

Ačiū Jums už pasitikėjimą💙

Tikimės, kad sugebėjome perteikti Jums mūsų įmonės filosofiją. Jei turite klausimų, mielai į juos atsakysime . Nedvejodami atsiųskite mums el. laišką info@norsan.lt arba paskambinkite telefonu +370 677 53990.

NORSAN Lietuva komanda

Mes siekiame geresnės riebalų rūgščių pusiausvyros

keyboard_arrow_up